• Vegetariánska kuchárka - 300 receptov

Autori: Karel Červený a Drahomíra Červená.

Vydané 1991, 200 strán + farebné fotografie.

V zachovalom stave - vhodná ako darček.


Kniha nie je len súborom receptov na prípravu vegetariánskej stravy - tie tvoria druhú časť knihy. Dáva tiež odpovede na otázky čo je vegetariánstvo, kam siahajú jeho korene, aké sú jeho ekonomické, filozofické, etické, ale predovšetkým zdravotné hľadiská, aké sú najnovšie poznatky o vitamínoch, mineráloch a stopových prvkoch, aká kombinácia potravín je zdravotne najvhodnejšia, a čo je radiácia potravín.
Na tieto a ďalšie otázky odpovedá s hlavným zámerom: poskytnúť čitateľovi možnosť zoznámiť sa po viac než polstoročí sa súčasnou dôkazovou a argumentačnou výzbrojou vegetariánstva, zvažovať tieto argumenty a hlbšie sa zamýšľať nad súvislosťami medzi vlastným zdravím a stravovaním. Kniha teda ponúka čitateľovi možnosť vyskúšať v praxi, napríklad len na určité obdobie, teoretické poznatky a zdôvodnenie, ktoré sú prvej časti knihy. Receptúrna časť mu k tomu poskytuje mnoho rozmanitých možností.
Členenie na raňajky, obedy a večere umožňuje uviesť recepty na prípravu rôznych nátierok, kaší, paštét, ovocných raňajkami, štiav, placiek, tiež domáceho celozrnného chleba, polievok, zeleninových, strukovinových, obilninových a zemiakových jedál, omáčok, robených pokrmov, šalátov a zákuskov . Grafickým označením receptov sa pamätalo aj na vyjadrenie ich vhodnosti a použiteľnosti v stravovanie detí v jasliach, materských školách, ale aj dospelých vo verejných stravovacích zariadeniach.


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Vegetariánska kuchárka - 300 receptov

  • Výrobca: manufacturer
  • Kód produktu:KNI-001
  • Dostupnosť:Vypredané
  • 2,50€